Brown County Youth Fair – Breeding Swine Show Results

The Brown County Youth Fair Breeding Swine Show was held on Tuesday, January 12.  Results are courtesy of Derrick Stuckly at Brownwoodnews.com.

Supreme Champion Breeding Gilt – Blaze Cozart

Reserve Champion Breeding Gilt – Jensyn Evans

Pee Wee Showmanship – Hudson Doremus

Junior Showmanship – Cobe Walker

Senior Showmanship – Jensyn Evans

1A Hampshire Purebreds Summer Gilt

1 Kelby Rice

Champion Hampshire Purebreds – Kelby Rice

3A Duroc Purebreds Summer Gilt

1 Blaze Cozart

2 Lindsey Larose

3 Taylor Simpson

4 Ryan Jenkins

5 Mahlikye Moss

6 Jared Baucom

7 Hadley Carrier

8 Hunter Ratliff

9 Rylie Guerrero

10 Jordyn Pitts

3B Duroc Purebreds Senior Fall Gilt

1 Aynslea Wilson

Champion Duroc Purebred – Blaze Cozart

Reserve Champion Duroc Purebred – Lindsey Larose

5A Black OPB Senior Summer Gilt

1 Avery Mares

2 Jensyn Evans

3 Cobe Walker

4 Jake Simpson

5 Annabelle Hill

6 Kody Hill

7 Mack Troyer

8 Zoey Jenkins

5B Black OPB Senior Fall Gilt

1 Adam McLaughlin

2 Emmanuel McLaughlin

3 Cade Lindley

Champion Black OPB – Avery Mares

Reserve Champion Black OPB – Jensyn Evans

07A White OPB Summer Fall Gilt

1 Kreed Cozart

2 Case Cowan

3 Madison Martin

4 Jalynn Gotcher

07B White OPB Senior Fall Gilt

1 Hayzen Hohertz

2 Daisy Perry

3 Serena Baker

Champion White OPB – Kreed Cozart

Reserve Champion White OPB – Hayzen Hohertz

Grand Champion Pure Bred Breeding Gilt – Blaze Cozart

Reserve Grand Champion Pure Bred Breeding Gilt – Kreed Cozart

10A Cross Bred Gilt

1 Haskyl Hohertz

2 Hudson Reagan

3 Hutsyn Hohertz

4 Reece Bolton

5 Luke McBride

6 Hagan Rasberry

7 Will Speck

8 Cody McBride

10B Cross Bred Gilt

1 Lindsey Larose

2 Kreed Cozart

3 Hudson Doremus

4 Abel McLaughlin

5 Jake Simpson

6 Kelby Rice

7 Taylor Simpson

10C Cross Bred Gilt

1 Cobe Walker

2 Watts Jones

3 Drew Walker

4 Ryan Jenkins

5 Hudson Doremus

6 Zoey Jenkins

7 Avery Baker

8 Sir Jones

10D Cross Bred Gilt

1 Jensyn Evans

2 Hunter Day

3 Hunter Day

4 River Jones

5 Sheriff Jones

6 Avery Baker

7 Caleb Gotcher

8 Serena Baker

10E Cross Bred Gilt

1 Blaze Cozart

2 Avery Mares

3 Drew Walker

4 Mayeli Constancio

5 Ivee Gray Sutton